Таткото на детето кое беше прегазено на Пластичарска најави жалба: Очекував 10 години затвор

Од:

Таткото на Мануела Сановски, детето кое беше усмртено во сообраќајката на Пластичарска ќе има жалба за пресудата со која Шукри Зеќири, лицето кое ја прегази и избега од местото доби две години и три месеци затвор.

„Очекував пресуда на 10 години. Кога ќе изгубиш дете, се знае како се чувствуваш. Не посакувам на никого ова да му се случува. Ако имаме држава, треба да се суди правилно“, кажа Себастијан Сановски, татко на детето.

Во пресудата, судијката Марија Клетничка наведе дека 21. годишниот Зеќири претходно не бил осудуван за кривично дело, а по двете кривични дела кои му се ставаа на товар, доби единствена затворска казна во која ќе му се пресмета и времето поминато во притвор.

Би можело да ве интересира

Пресудата за случајот „Беса Транс“ ќе биде објавена на 7 март

А1он

Ослободителна пресуда за Мијалков и Јакимовски за „Трезор“

Анита Петровска Рајковиќ

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски

Ѓорѓе Давид не ја напуштил Македонија: Утрово се јавил во кумановскиот суд поради мерката за претпазливост

Пресуда за „Ласкарци“: 14 години затвор за возачот на автобусот, сопственикот на „Дурмо Турс“ доби најблага казна од сите обвинети

Александар Тодески

Ѓорѓе Давид: Удрив пешак на автопатот