Татко почина во пожар во Куманово, синовите завршиле во болница

Од:

Вчера во 16.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „Сава Ковачевиќ“ настанал пожар во куќа сопственост на Ј.М.(69) од Куманово.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил сопственикот, кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде подоцна починал.

Со повреди се здобиле и неговите синови М.М.(33) и Р.М.(44), кои биле пренесени во болницата во Куманово за укажување помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид бил извршен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски

Сообраќајка во Куманово: Момче со „астра“ тешко повреди две малолетнички

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

Општина Куманово поднесе кривична против членови на Управен одбор на јавна општинска установа

Ана Ололовска

Осум Македонци се пишале Албанци за да се вработат во општина Куманово

Орце Костов

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов