Талевски: ДПМНЕ и Тошковски ја загрозуваат безбедноста на граѓаните

Од:

Два месеца откако ВМРО-ДПМНЕ го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи, безбедносната состојба во Прилеп никогаш не била полоша.Она што особено ги загрижува граѓаните на Прилеп, е зачестениот тренд на опожарување на возила. Во последните неколку недели, запалените автомобили станаа прилепско секојдневие. Горат автомобилите на наши сограѓани: бизнисмени, обвинители, адвокати вели пратеникот на СДСМ Миле Талевски.

– И покрај тоа што на сите 15 клучни оддели за борба против криминалот техничкиот министер Панче Тошкоски постави свои началници, во изминатите два месеца Министерството за внатрешни работи не испорача никакви резултати. Ветувањата на Тошкоски дека ќе ја интензивира борбата против криминалот, дека криминалните банди ќе станат минато, останаа мртво слово на хартија. Голема лага беше и ветувањето на неговиот партиски шеф Христијан Мицкоски, дека кадрите на ДПМНЕ за две недели ќе ги расчистат сите афери и скандали во државата, рече Талевски.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Дали Мицкоски патувал за Вашингтон во луксузна бизнис класа со карта која чини над 4.000 евра?

Предраг Петровиќ

ВМРО-ДПМНЕ: Спасов кој преку Рејтинг од СДС извади еден милион евра тендери, и фотоцентрала за струја, сега ќе ги дозакопа во опозиција

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола, а лопатарот Мицкоски и министрите се шетаат

СДСМ: Село гори баба се чешла, лопатарот Мицкоски се шета додека државата е во пламен

СДСМ: Монти пајтон е кадровската политика на Мицкоски, граѓаните се смеат по социјалните мрежи

СДСМ: Ново пукање во Чаир, улиците станаа небезбедни за граѓаните со ВМРО-ДПМНЕ

Горан Наумовски