Тага, солзи и свеќи за загинатите Блажо и Пено

Од:

Струмица жали за двајцата браќа, кои ги загубија животите во гаснењето на пожарот во струмичко.

50-годишниот Блажо и 45 годишниот Пено, едниот татко на три, другиот на две деца, и двајцата вработени во „Македонски шуми“, беа проголтани од пламените јазици, додека несебично помагаа да се сопре огнената стихија, која беше дело на нечиј монструозен ум.

Во родниот Рич, тага, траор и неверување. Сите што ги познаваа велат дека биле добри луѓе, чесни и загинаа херојски.

Траорна атмосфера и огромна жал и во Струмица. На плоштадот се палат свеќи за трагично загинатите Блажо и Пено.

Денеска во Струмица е ден на жалост.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Шилегов: Со брзата реакција на хероите на градот се спречи поголема материјална штета

А1он

ВИДЕО: Голем пожар во близина на „Томче Софка“

А1он

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

А1он

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Во скопско Марино приведен бегалец од струмичкиот затвор

А1он

Две лица нападнале струмичанец и му одзеле пари

А1он

2 comments

Caci 25/07/2012 - 10:55 at 10:55

Zalno, socuvstvo do semejstvata

Reply
Dule 25/07/2012 - 15:30 at 15:30

Gospod neka im daruva mir na neboto

Reply

Leave a Comment

two × 1 =