Тага, солзи и свеќи за загинатите Блажо и Пено

Од:

Струмица жали за двајцата браќа, кои ги загубија животите во гаснењето на пожарот во струмичко.

50-годишниот Блажо и 45 годишниот Пено, едниот татко на три, другиот на две деца, и двајцата вработени во „Македонски шуми“, беа проголтани од пламените јазици, додека несебично помагаа да се сопре огнената стихија, која беше дело на нечиј монструозен ум.

Во родниот Рич, тага, траор и неверување. Сите што ги познаваа велат дека биле добри луѓе, чесни и загинаа херојски.

Траорна атмосфера и огромна жал и во Струмица. На плоштадот се палат свеќи за трагично загинатите Блажо и Пено.

Денеска во Струмица е ден на жалост.

Би можело да ве интересира

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

Жарко Настоски

Општина Струмица објаснува за „кривиот“ кружен тек: Важна е функционалноста, а не изгледот

Жарко Настоски

Во голем пожар во струмичко Ново Село изгоре погон за производство на столови

Изгаснат пожарот кај село Белица, Бродско

ВИДЕО: Огнени торанада го уништуваат Орегон, пожарникарите се повлекоа

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Во Белгија од лошо-полошо, пожар пеплоса куќи што веќе настрадаа во поплавите

Жарко Настоски

2 comments

Caci 25/07/2012 - 10:55 at 10:55

Zalno, socuvstvo do semejstvata

Reply
Dule 25/07/2012 - 15:30 at 15:30

Gospod neka im daruva mir na neboto

Reply

Leave a Comment

1 × 4 =