СВР Тетово санкционираше 39 возачи поради непрописно пристигнување

Од:

СВР Тетово денеска спроведе акциска контрола за санкционирање непрописно престигнување, во рамки на која вкупно биле санкционирани 39 прекршоци ( 25 на територија на Тетово и 14 на територија на Гостивар), соопштија од тетовската полиција.

dobivaj vesti na viber

– Прекршоците се санкционирани со адекватни поднесоци. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Контролирани 38 возила за јавен превоз на подрачјето на СВР Тетово, санкционирани 5 недостатоци

Ана Ололовска

150 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка

Ана Ололовска

187 санкционирани возачи во Скопје, 69 за брзо возење

Ана Ололовска

178 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Ана Ололовска

148 санкционирани возачи во Скопје, 24 возачи на мотоцикли

Ана Ололовска

165 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

Ана Ололовска