Студентски отпор

Од:

Неформална студентска организација „Студентски отпор“ поставуваше пароли, налепници и делеше флаери низ сите факултети и студентски домови во Скопје.

Целта како што викаат е да се подигне свеста на студентите и да се прикаже отпорот кон „партизираниот студентски парламент“.

[nggallery id=13]

Би можело да ве интересира

Средношколците и студентите со своите барања пред МОН – полесна државна матура и подобар студентски стандард

Ана Ололовска

МОН префрли пари, но студентите не се откажуваат од протестот: „Не може пари за оброк да добиваме на крајот од месецот“

Орце Костов

Средношколците ги повикаа студентите на заеднички протест

Катерина Павлова-Николовска

Темелковски: Не се откажуваме од ветените 140 денари за студентски оброк

Ана Ололовска

Студентите ги добија средствата за субвенциониран студентски оброк

Ана Ололовска

Студенски отпор: Надлежните сѐ уште не ги исплаќаат финансиите што законски им следуваат на студентите