Студентите во „Стив Наумов“ 5 дена немаат тола вода

Од:

Пет дена студентите во студентскиот дом „Стив Наумов“, чекаат топла вода. По десетдневното смрзнување без парно греење, ова е нов удар за и онака, велат, лошиот студентски живот.

Ова е графит на ѕидот во машката зграда на домот.
„Кога топла вода“, прашуваат студентите.

Би можело да ве интересира

„Студентски отпор“ најави протести доколку не им се исполнат сите барања

Ана Ололовска

Студентски отпор бара средба со министерот за образование

Катерина Павлова-Николовска

Од денеска аплицирање за субвенциониран студентски оброк за студентите кои досега не го оствариле ова право

Средношколците и студентите со своите барања пред МОН – полесна државна матура и подобар студентски стандард

Ана Ололовска

МОН префрли пари, но студентите не се откажуваат од протестот: „Не може пари за оброк да добиваме на крајот од месецот“

Орце Костов

Средношколците ги повикаа студентите на заеднички протест

Катерина Павлова-Николовска