Срна усмртена од возило на автопатот Тетово-Скопје

Од:

Срна била усмртена од возило додека се движела по автопатот Тетово-Скопје, а при судирот повредена е и сопатничка во автомобилот, информира денеска СВР Тетово.

-Вчера во 17 часот и 30 минути, на автопатот Тетово-Скопје, во близина на исклучувањето за Групчин, патничко моторно возило „рено сеник“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот З.С. од скопско Волково, удрило и усмртило срна која се движела по коловозот. При тоа, со телесни повреди се здобила сопатничката во возилото Д.З.(49), која била пренесена во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информираат од СВР Тетово.

По пријавата на случајот извршен е и увид од страна на екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Би можело да ве интересира

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он

Велешанец повреден од неисправна гасна инсталација за проточен бојлер

А1он