Спасовски: Потврдувам дека се работи на расчистиување на работите во три фирми

Од:

Денеска МВР, по наредба од надлежниот суд и од обвинител, е влезена во неколку фирми, со цел да се изврши контрола, проверка на сите факти, аргументи кои се дадени во наредбата, рече Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи одговарајќи на новинарското прашање дали е точно дека МВР врши истрага во фирми на семејството Камчеви.

Според Спасовски станува збор за три фирми.

– По наредба од надлежен суд и од обвините, денеска МВР е влезена во неколку фирми со цел да се изврши контрола, проверка на сите факти, аргументи кои се дадени во наредбата. Тоа е работа на полицијата која ќе влегува во сите фирми и ќе спроведуваме постапки за сѐ каде што ќе имаме сомнежи за криминал. Од МВР нема информации, со имиња, во кои фирми се влезени. Јас само потврдувам дека се работи на расчистување на работите во три фирми, изјави Спасовски, кој денеска во Прилеп беше присутен на означување на завршувањето на првата фаза од работите на ИКТ-Центарот.

Би можело да ве интересира

Грабежот во НЛБ банка го извршиле тројца, кои потоа го запалиле возилото

А1он

Пронајден експлозив во семеен дом во Крушево

А1он

Скопјанец осомничен дека неовластено држел марихуана во куќата на неговиот дедо

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Петровска: Се надевам дека Чулев ќе се обиде да се одлепи од политичките влијанија, исто како и јас

Кристијан Ландов

Полицијата го пронајде измамникот кој ветуваше враќање заостанати пензии

Гостиварка го пријавила сопругот дека ја принудувал на проституција

Ана Ололовска