Спасовски не даде конкретен одговор дали ќе се кандидира за претседател

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска не даде конкретен одговор дали планира да се кандидира на претстојните претседателски избори.

– Тоа е партиско прашање, а денеска сме овде во рамки на МВР. На партиски прашања, не можам да одговорам. Ќе одговораме кога ќе дојде моментот, рече Спасовски, одговорајќи на новинарско прашање по посетата на полицискиот центар „Ѓорче Петров“ каде што оствари работна средба со раководствата на Одделот за специјални полициски операции и СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Спасовски со младите од Куманово: Пендаровски е единствен кандидат кој го застапува европскиот концепт

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Предраг Петровиќ

Спасовски: Имаме победничка програма за европска, стабилна, сигурна и безбедна Македонија

Пендаровски прв на гласачкото ливче, ДИК ја одреди ждрепката за првиот круг

Орце Костов

Кабинет на Пендаровски: Претседателот може да користи службено возило и за време на кампања

Орце Костов

ДУИ официјално го промовира Османи како кандидат за претседател

А1он