Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во општина Центар

Од:

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Центар во знак на протест поради притворените сопартијци ја напуштија денешната седница на која се разгледува нацрт буџетот за наредната година.

Иако денеска ја напуштија седницата, советниците најавија дека ќе присуствуваат на седницата кога ќе биде ставен предлогот на дневен ред за гласање.

Ова не е прв пат советниците од најголемата опозициска партија демонстративно да ги напуштаат општинските седници. Ваков случај претходно имаше и во општина Ѓорче Петров, Гази Баба, Штип, Гевгелија.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Герасимовски: Објавен Jавниот повик за реконструкција на фасади на колективни станбени згради

Општина Центар: Завршени 70% од реконструкцијата на улицата „Ленинова“

Ана Ололовска

Герасимовски: Центар е најтранспарентна општина од сите скопски општини

Ана Ололовска

Герасимовски: Целосно е обновено детското игралиште кај Градски ѕид Блок 3

Ана Ололовска

Герасимовски: Првите три училишта добиваат фотоволтаични системи

Горан Наумовски

Герасимовски: Кога стапувате на функција не ги делите луѓето по партиски или било кои други основи