Сообраќајка во Велес: Автомобил удри во пешак, повредениот заврши во болница

Од:

Во велешката полиција вчера е пријавено дека на улицата „Борис Трајковски“ возило „дачиа“ управувано од М.С.(62) од Делчево, со живеалиште во село Раштани, велешко, удрило во Д.С.(25).

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во општата болница во Велес. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Негувателка во градинка во Велес им дала на децата да пробаат електронски цигари: Суспендирана е од работа

Орце Костов

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски