Сообраќајка во струмичко, возач усмртил четиригодишно дете

Од:

Синоќа околу 14.10 часот пред здравствена амбуланта во с.Банско, струмичко, М.Н.(25) од с.Банско, управувајќи патничко возило „застава“, со
струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во четири малолетни лица, на 4, 9, 14 и 17 години, сите од с.Банско, а потоа во електричен столб, информираа МВР.

По незгодата возачот и пешаците биле пренесени во Медицински центар Струмица за укажување на лекарска помош, при што кај четиригодишникот од лекар била констатирана смрт, а со тешки телесни повреди се здобил 14-годишниот пешак. Кај возачот и другите двајца малолетници се констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Зоран Рујак, археолог: Постои потреба од доистражување на Цареви кули

Ландов

Тракторист прегазил возач на мопед

А1он

Дете се бори за живот по тешка сообраќајка на улицата „Џон Кенеди“

А1он

Почина возач по пад во бездна длабока 100 метри на пат кон Стража

А1он

Кривични пријави за двајца тинејџери кои ограбиле пензионерка во Струмица

А1он

По десет години струмичките пожарникари извлекоа пешачки мост од бездна урнат од поплава

Ана Ололовска