Сообраќајка во Штип: Со автомобил удрил во три паркирани возила, а повредил и пешак

Од:

МВР извести дека ноќеска било пријавено дека во Штип на улицата „Борис Кидрич“ возило „доџ“ управувано од Е.О.(23) од штипското село Селце, удрил во паркирани возила: товарно возило „мерцедес“, возило „голф“, во возило „рено“, како и во пешакот Т.К. (45) од Штип.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот Т.К.(45) од Штип, а со полесни повреди се здобил возачот Е.О., констатирани во Клиничката болница Штип.

На местото на сообраќајката бил извршен увид од увидна екипа од СВР Штип.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Загина четиричлено семејство

„Голф“ излета од автопатот Тетово-Скопје, четворица завршија во болница

Шестмина повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина маж од Скопје

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Локализиран пожарот кој избувна во штипската населба Пребег

Горан Наумовски