Сообраќајка во Неготино: Изгуби контрола и со моторциклот удри во куќа

Од:

Полицијата од Неготино извести дека вчра во 19 часот е пријавено дека на крстосница на улиците „Ленинова“ и „Даме Груев“, В.К.(33) од Неготино управувајќи моторцикл „јамаха“ изгубил контрола и удрил во куќа, по што го напуштил местото.

По несреќата, во болницата во Неготино на В.К. му биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Неготино.

Би можело да ве интересира

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски

Момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

Битолчанец загина во сообраќајка во близина на Меџитлија

Сообраќајка во Нов Дојран, тројца повредени

Горан Наумовски