Сончево со мала облачност и умерен ветер

Од:

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а максималната ќе достигне од 22 до 28 степени. УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа засилен ветер од северен правец. Температурите ќе бидат во постепен пораст.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 18 степени, а максималната од 23 до 33 степени.

Би можело да ве интересира

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

До пладне сонце, попладне дожд и грмежи

Горан Наумовски

Сончево со мала локална облачност и ветер, температурата ќе достигне до 36 степени

Сончево и топло време со темпераури до 34 степени

Сонцето влезе во нов 25-годишен циклус

Ана Ололовска