Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

Од:

Времето во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Во попладневните часови облачноста наместа ќе се зголеми и ќе има услови за слаб локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната ќе достигне од 22 до 28 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со постепен пораст на дневната температура. Во попладневните часови облачноста повремено ќе се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд.

Би можело да ве интересира

По котлините магла, попладне локални врнежи од дожд, на планините снег

До вторник стабилно, а потоа дожд и снег

Горан Наумовски

Променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд

Облачно и ветровито, попладне дожд

Променливо облачно, попладне со врнежи од дожд

Променливо облачно, локално со поројни врнежи и силен ветер