Сончево и топло време со темпераури до 34 степени

Од:

Времето денеска ќе биде претежно сончево и потопло, со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 19, а максималната од 26 до 34 степени.

Во Скопје, сончево и потопло со слаб до умеренветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Во следните два дена ќе има извесно зголемување на облачноста со натамошен пораст на температурата на воздухот. Во недела ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Би можело да ве интересира

Летово со натпросечни температури и просечни врнежи, најтопло во јули

НАСА: Минатата година беше петта најтопла година во светската историја

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

До пладне сонце, попладне дожд и грмежи

Горан Наумовски

Поради топлотниот бран препораки за ослободување од работните обврски на бремените жени и лицата на возраст над 60 години

Горан Наумовски