Солза Грчева влегува во трка за градоначалник на Центар?

Од:

Дали поранешната пратеничка Солза Грчева ќе се кандидира за градоначалник на општина Центар? Нејасно според нејзиниот статус е дали би поднела кандидатура како независна или со поддршка на некоја партија.

Еве што напиша Грчева:

Ќе го тргнам статусот кој ги испровоцира луѓето да употребат најдолни оружја од своите преполни подруми. Но, ќе се сетите на него веќе за неколку дена. Ако се сетите, ако не, здравје. Денес е прочка, но не им проштевам на одредени мои пријателки/пријатели “во живо, не од ФБ“ кои не се наоѓаат побудени да реагираат кога се употребува најдолен речник против мене од разни деликвенти.А се божем интелектуалци. И божем се дружиме. Хаха…Само кликнуваат за тоа колку ми била убава елката. Нека ми го заборават телефонот и адресата. Најмалку да ми пишуваат тајно во inbox. Такви“ храбри“ суштества ама ич не ми требаат. Поздрав и убав празник.
А на Жерновски му порачувам: Ќе имаш голема конкуренција за Градоначалник на Центар.

Грчева, која е професор на ФОН, беше едно време член на ЛДП и држеше пресови за образованието, за веднаш да премине во СДСМ кој ја кандидираше за пратеник. Грчева, заедно со Топузова-Каревска и Буралиева, ги напуштија партиите на чии листи беа на добитни места, и дејствуваа како независни пратенички.

Би можело да ве интересира

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Ана Ололовска

Град Скопје: Некогашниот напуштен простор во Кисела Вода сега е нова зелена површина

Ана Ололовска

Град Скопје: Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа кога целата држава е во криза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Општина Центар со протокол за безбеден прием на првачиња

Ана Ололовска

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за три летни сцени во Градскиот парк

Ана Ололовска