Солза Грчева влегува во трка за градоначалник на Центар?

Од:

Дали поранешната пратеничка Солза Грчева ќе се кандидира за градоначалник на општина Центар? Нејасно според нејзиниот статус е дали би поднела кандидатура како независна или со поддршка на некоја партија.

Еве што напиша Грчева:

Ќе го тргнам статусот кој ги испровоцира луѓето да употребат најдолни оружја од своите преполни подруми. Но, ќе се сетите на него веќе за неколку дена. Ако се сетите, ако не, здравје. Денес е прочка, но не им проштевам на одредени мои пријателки/пријатели “во живо, не од ФБ“ кои не се наоѓаат побудени да реагираат кога се употребува најдолен речник против мене од разни деликвенти.А се божем интелектуалци. И божем се дружиме. Хаха…Само кликнуваат за тоа колку ми била убава елката. Нека ми го заборават телефонот и адресата. Најмалку да ми пишуваат тајно во inbox. Такви“ храбри“ суштества ама ич не ми требаат. Поздрав и убав празник.
А на Жерновски му порачувам: Ќе имаш голема конкуренција за Градоначалник на Центар.

Грчева, која е професор на ФОН, беше едно време член на ЛДП и држеше пресови за образованието, за веднаш да премине во СДСМ кој ја кандидираше за пратеник. Грчева, заедно со Топузова-Каревска и Буралиева, ги напуштија партиите на чии листи беа на добитни места, и дејствуваа како независни пратенички.

Би можело да ве интересира

Во Скопје 227 нови случаи на Ковид-19, Аеродром и Центар со најмногу заразени во моментов

Жарко Настоски

ВИДЕО: Жена краде огромна саксија пред кафe бар во Дебар Маало

Жарко Настоски

Во Скопје седуммина починати и 90 новозаразени, Аеродром со 534 активни случаи

Жарко Настоски

Дел од центарот на Скопје утре ќе биде без вода

Жарко Настоски

За една недела казнети 255 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Ана Ололовска

Пукна цевка кај „Расадник“, попладнево без вода дел од населбата „11 октомври“

Жарко Настоски