Со ратрак евакуирани група млади од Попова Шапка

Од:

Поради лошите временски услови, силниот ветер, снегот и маглата група млади луѓе заглавила на Попова Шапка. Се засолниле во мала куќичка на ски лифтот и побарала помош. Видливоста била ограничена само на неколку метри.

Од Центарот за управување со кризи ја известиле тетовската полициска станица, по што набрзо полицајците со ратрак ги симнале луѓето на безбедно. Сите се во добра здравствена состојба информираат од ЦУК.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Починатото лице било горе на вагонот и се запалило од силен струен удар

Катерина Павлова-Николовска

Ангелов: ЕВН ја исклучил струјата во Џевахир, имало бремена жена во лифт во една од кулите

Орце Костов

Опасна бездна на Кејот на Вардар во скопски Аеродром

Ана Ололовска

ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

Горан Наумовски

ЦУК: Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица

Горан Наумовски

И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар