Со нож прободен началникот на струшката полиција, напаѓачот е уапсен

Од:

Четириесет и четири годишен жител на струшкото село Велешта е приведен по напад на началникот на полициската станица во Струга. Информацијата за МИА ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

– Околу 19 часот во Струга од полициски службеници од ОВР Струга е уапсен С.Н. (44) од струшкото село Велешта, затоа што денеска околу 17.30 часот на улицата „Ристо Крле“ во Струга со остар предмет го нападнал А.Д.(46) од Струга, изјави Димоски.

А.Д., според него, е пренесен во Општата болница во Струга каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Против напаѓачот, во координација со јавниот обвинител ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, истакна Димоски.

Би можело да ве интересира

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он

Малолетно лице прободено со нож

А1он

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Приведен криумчар на мигранти во Гевгелија, пронајдени осум лица од Сирија

А1он

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он