Со „ауди“ удрил во мотоцикл па избегал, повредени две лица

Од:

Две лица од едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 13:50 часот се случила на автопатот Скопје – Велес.

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Ј.(51) од Скопје и патничко возило „ауди“, со косовски национални ознаки, кое по незгодата го напуштило местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а со телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот А.Ј.(20) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, велат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Кумановец измамен за 1.000 евра

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Приведен кумановец кој крадел пари од црква