Со аплауз и со солзи и болка испратен Мите Ѓоргиев

Од:

Аплауз за херојството на нивниот Мите, плач и лелек за ненадоместливата загуба.

Вака најблиските, пријателите, и цела Струмица се простија од 30-годишниот Мите Ѓоргиев, кој доброволно се јави и се жртвуваше за справување со огнените јазици и за спас на неговата Струмица.

Мите не го дочека својот првенец, неговото дете на свет ќе дојде за неколку месеци.

Мите, подлегна на тешките изгореници од подметнатиот пожар над Струмица.

Тој беше третата жртва од огнената стихија.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Голем шумски пожар во близина на Велес

А1он

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

1 comment

db 31/07/2012 - 11:12 at 11:12

Iskreno zalenje i socuvstvo do familijata… Kamo Makedonija da imashr vakvi hrabri momci kako Mite.
vecna mu slava

Reply

Leave a Comment

15 + 7 =