Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

Од:

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, но засега тие не претставуваат проблем за сообраќајот, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

На патиштата во западните делови од државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а во останатите делови по местимично влажни колозови.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисурите и усеците можна е појава на поситни одрони.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Сончево и топло со слаб променлив ветер

Ана Ололовска

Следниот викенд почнува зимското сметање на времето

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Сончево и топло со слаб јужен ветер

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска