Скопје синоќа беше седми најзагаден град во светот

Од:

Скопје е на седмото место на листата најзагадени градови во светот, според глобалната апликација Ер Вижуал („Air Visual“).

Од Балканот синоќа најзагадено беше во Приштина која е на третото место, а зад Скопје е Сараево.

Најзагаден град синоќа беше Пекинг во Кина, по којшто следи Лахоре во Пакистан.

Претходно, балканските медиуми објавија дека Сараево бил најзагадениот град во светот, според податоците на амбасадите на САД.

Би можело да ве интересира

Пешак од Скопје повреден во сообраќајка, со тешки повреди е пренесен во болница

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Посебен режим на сообраќај вo сабота и недела во Скопје

Ана Ололовска

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Државно првенство на бармени по 14. пат во Скопје

Ана Ололовска

(ФОТО) Се сруши дел од мостот меѓу Ѓорче и Геге – санацијата ќе почека

А1он