Скопје: Повеќе улици во општина Центар утре без вода

Од:

Без вода утре ќе бидат корисниците на улиците „Стив Наумов“, „Тетовска“, „Златко Шнајдер“, Сообраќајна Полиција и Амбулантата на МВР, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што стои во соопштението, прекинот на водоснабдувањето кој е поради уличен дефект ф 80 мм на ул.Стив Наумов раскрсница со Јосиф Јосифовски Свештарот ќе започн во 8 часот и ќе трае до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Населби во Тетово три дена по 24 часа немаат вода, се носат цевки во планина за санирање на дефектот

Ана Ололовска

Без вода денеска дел од булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром

Ана Ололовска

Без вода корисниците на улица „Филип Филиповиќ“ и дел од „Гемиџиска“

Ана Ололовска

Без вода корисници на ул. „Скоевска“ во Радишани

Ана Ололовска

Објектите на МНР, А1 и МНТ без вода поради уличен дефект

Катерина Павлова-Николовска

Без вода дел од Гази Баба и Ѓорче Петров

Ана Ололовска