Скопјанка загина во тешка несреќа на скопската обиколница, три лица се пренесени во болница

Од:

Скопјанка загина во тешка сообраќајна несреќа која вчеравечер се случи на скопската обиколница. Таа била сопатничка на моторцикл кој се судрил со автомобил марка „опел корса“. Двајцата возачи се пренесени во болница со полесни повреди.

dobivaj vesti na viber

„Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(49) од с.Горно Нерези, скопско и мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.В.(45) од с.Трубарево, скопско. Во несреќата, од здобиените повреди на местото починала К.В.(40) од Скопје, сопатничка на мотоцикло“, велат од МВР.

И сопатникот во автомобилот исто така има повреди. Тој е пренесен во радската општа болница „8-ми Септември“.

Увидот на скопската обиколница траеше до доцна во вечерта. На местото излезе и дежурен јавен обвинител. Телото на починатата е предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово

Обвинителството бара притвор за неготинецот кој ја претепа партнерката до кома

Труп во распаѓање пронајден на Тиквешко езеро