Скопјанка е нападната од нејзиниот поранешен сопруг

Од:

На 07.11.2022 во 19,30 часот во Полициската станица Гази Баба, 31-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 19.00 часот била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг З.Ј..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Уапсен скопјанец, нападнал струмичанка, а потоа ја затворил во својот стан

Ана Ололовска

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

Приведено лице од Струмица, осомничено за убиство на своја роднина

Ана Ололовска

Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава

Ана Ололовска

Чулев: МВР на Спасовски извршило неправилен избор, „Индустри сервис“ има неправилно пополнета спецификација

Приведен крадец од Тетово, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска