Скопјани демолирале локал во Аеродром оти им кажале дека не работи

Од:

Околу 2 часот по полноќ, било пријавено дека во угостителски објект во населба Аеродром, бил нарушен јавниот ред и мир.

dobivaj vesti na viber

„Д.М. (37), И.М. (32) и Ц.Б. (51) сите од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со тоа што кршеле инвентар, затоа што откако побарале да бидат услужени им било речено дека објектот не работи“, известува МВР.

По целосно расчистување на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Македонка загина на работното место во Данска

А1он

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Загина 28-годишен мотоциклист од Скопје

Ана Ололовска

Во основно училиште во тетовско пронајдени бомби и мини од југословенскиот период

Катерина Павлова-Николовска