Скопјанец возел автомобил со 4.14 промили алкохол во крвта

Од:

Во текот на изминатата вечер (8/9.10.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола на територија на Скопје за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

При контролата на еден од санкционираните возачи во општина Илинден му биле измерени 4.14 промили алкохол во организмот.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

21 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Скопје

Вчера се откриени 17 возачи под дејство на алкохол во Прилеп

Казнети 220 мотоциклисти и 89 казни за пијани возачи во текот на вчерашниот ден

Приведен Русин кој возел камион со 2,44 промили алкохол

Катерина Павлова-Николовска

Возачот кој покоси луѓе со „БМВ“ во Трубарево имал 1,78 промили алкохол во крвта

Жарко Настоски