Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Од:

35-годишен жител на Скопје рано утрово бил уапсен на улицата „Аминта Трети“, откако бил агресивен кон полицајци, соопшти МВР.

„На 23.07.2021 околу 04.00 часот на ул.„Аминта Трети“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(35) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска