Скопјанец повреден со остар предмет од неговиот син

Од:

Педесет и четиригодишен скопјанец синоќа е повреден со остар предмет од страна на неговиот 23-годишен син. Повредениот е пренесен во Ургентиот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Случајот синоќа во 18:01 часот е пријавен во полиција од страна на Ургентниот центар.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека станува збор за С.А.(54) од Скопје, кој бил повреден од неговиот син Д.А.(23) во семејниот дом на ул.„Бигла“.

Д.А. бил пронајден во домот и лишен од слобода. Се работи на целосно расчистување на случајот, a по негово документирање ќе следи соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

Ана Ололовска

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Ана Ололовска

Жител на липковско Отља починал, откако го затрупала земја додека санирал сопствен резервоар за вода

Ана Ололовска