Скопјанец физички нападнат од возач на приватен автобус

Од:

Скопјанецот Д.Ј. (26) вчера на подрачјето на Центар бил физички нападнат од едно лице, возач на приватен автобус.

Како што соопшти МВР, Д.Ј. вчера попладне, во 17.30 часот, го пријавил случајот во СВР Скопје.

Според пријавата, нападот се случил околу 13.30 часот по претходно недоразбирање.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Тројца повредени во напад со нож во Париз

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

Горан Наумовски

Нападната американска база во Ирак, има и повредени

А1он

Во воздушен напад погодена станбена зграда во Дамаск

А1он

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје