Скопјанец добил смс дека малолетниот син му е грабнат

Од:

Скопјанец (48) синоќа добил порака од непознат телефонски број дека неговиот 14 годишен син бил грабнат.

Случајот, како што соопшти полицијата, го пријавил во СВР околу 20 часот. Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник.

Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова

Нападнат претседател на месната заедница Шупли Камен и водостопански инспектор

Татјана Ташкова

Три лица во Прилеп осомничени за насилство

Ана Ололовска

Приведен крушевчанец за криумчарење 45 мигранти

Ана Ололовска

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај