Силјановска-Давкова: Ние ќе воспоставиме правна држава со силни институции

Од:

Професорката Гордана Силјановска-Давкова, која е носител на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, се обрати пред граѓаните во Аеродром.

„Запомнете: на крајот, ни економија, ни образование, ни социјална заштита, ни култура, нема ако нема костур наречен владеење на правото. Ние знаеме како да го направиме тоа, затоа што правото и правдата е на наша страна, а неморалот и заборавањето на етиката се со нив. Затоа се во паника. Бидете убедени дека на 15 јули ќе започне нова ера јас ја викам 4 македонска република во која сите граѓани како индивидуи ќе бидат рамноправни. Македонија е точно мултикултурно општество, но Македонија мора да биде пристојна европска граѓанска држава,“ рече Силјановска-Давкова.

Би можело да ве интересира

Гордана Силјановска Давкова: Партијата, којашто 22 години е на власт, од кои 16 непрекинато на „Илинденска“, сега, фројдовски ја проектира сопствената фрустрација на други

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Силјановска-Давкова: Ме боли што другите држави повеќе не ценат отколку ние самите

Орце Костов

(ВИДЕО) Силјановска – Давкова ги исполнува критериумите да биде претседателка на Македонија, вели пратеничката Стојаноска

За Груби пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се чипувани: Не одговори на прашањето зошто делува како менаџер на „Бехтел и Енка“

Орце Костов

Силјановска-Давкова: Прифативте уставни измени преку протоколот, а заборавивте дека не сте законодавен орган

Орце Костов