Си ја запалил куќата, изгорел во пожарот

Од:

Регионалниот ЦУК Штип информираше дека има една жртва при пожар на куќа во село Косевица, во месноста „Реката“.
Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Македонска Каменица денеска во периодот од 07.20 часот до 10.35 часот интервенирале на пожар на запалена куќа. Интервенирано е со две протипожарни возила. Материјалната штета, според неофицијалните информации, била голема.

Според информациите од ЦУК, човекот кој настрадал бил сопственик на куќата која намерно ја запалил. Според првичните информации од терен, жртвата по палењето на куќата, и самата зафатена од пожарот се фрлила во базен во којшто и починала. Точната причина за смртта ќе се знае по истрагата. Моментално, на лице место, се врши увид од страна на надлежни органи и институции.

Би можело да ве интересира

Не се излезени записниците за пожарот во Универзална: Надзорот најави можна промена на металната конструкција

Орце Костов

Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

Герасимовски: Во Универзалната сала немало никој за време на пожарот, апелирам да не се шират шпекулации

Александар Тодески

Ваков објект во Бугарија изгорел за седум минути, среќа што нема жртви, вели поранешниот директорот на Универзална сала

ВИДЕО: Гори една од куполите на Универзална

Орце Костов

Општина Дебар бара од ЦУК да помогне во гаснење на два пожара од воздух