Штипјанец фатен на дело додека крадел од двор на кафеана

Од:

Приведен е крадец од Штип, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 03.04.2022 на ул.„Широк дол“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Џ.И.(31) од Штип. Тој околу 17.50 часот бил затекнат при извршување тешка кражба во двор на угостителски објект во Штип, каде со употреба на сила и подесен алат се обидел да одземе предмети. Лицето било приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени разбојници на подрачје на Бит Пазар

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Приведен измамник кој лажел повозрасни лица за да им изнуди пари

Ана Ололовска

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Приведени дрвокрадци во ресенско

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 200 метри кубни бесправно исечени дрва, кривични пријави за пустошење на шума и кражба

Ана Ололовска