Шекеринска: Спремни сте државата да гори за да спасите неколкумина

Од:

Антонио Милошоски призна дека разговорите од „бомбите“ не се монтирани. Вистината е токму во „бомбите“, кога го апсевте Љубе Бошкоски и кога Гордана Јанкуловска и Мартин Протугер, бидејќи им беше малку „нелегално финансирање на кампањата“ договараа да пуштат во јавноста дека Бошкоски наводно го продавал името, рече Радмила Шекеринска.

– Сакате да ја скарате Македонија за да продолжите да крадете. Престанете со лажење, не ги плашете луѓето од она што веќе стои. И Илија Димовски потврди, мајски договор постоеше, а Никола Груевски тука сите не лажеше, рече Шекеринска.

Според неа, ВМРО-ДПМНЕ сака на расипан и подмолен начин да продолжи да лаже, иако во нивните редови има луѓе кои со олеснување ќе очекуваат во Собранието да се дебатира за вистински проблеми.

– За да спасите неколкумина, спремни сте државата да гори, а вашите да се пакуваат и да си одат, вели Шекеринска.

Илија Димовски во контра реплика кажа дека нема ништо лошо ако на крајот излезе дека тие лажеле, иако според него, СДСМ и ДУИ лажат дека нема да има двојазичност.

Би можело да ве интересира

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа во понеделник

А1он

Продолжува собраниската расправа по Предлог-законот за попис

Ана Ололовска

Седници на три собраниски комисии

Ана Ололовска

Продолжи собраниската расправа по Предлог-законот за попис

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ бара повлекување на Законот за попис

Османи побара од Милошоски да ја закаже и седницата на Комисијата за надворешна политика за амбасадорите

Жарко Настоски