Села до Заев и Мицкоски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска

Од:

„Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови, но вечерва плоштадот на Струга е полн со поддржувачи“, стои во соопштението на коалицијата.

Претседателите Зијадин Села и Африм Гаши денеска ја посетија Лабуништа и потоа од плоштадот Струга, Села, реплицирајќи до Заев и Мицкоски, за, како што стои во соопштението, „нивната идеја за размена на пратеници за да не бидат условени Албанците да формираат влада“,  Села рече:

„Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски претставници ние ќе ја создадеме нашата албанска влада. Јасно е, немам што друго кажам“, порача Села од Струга.

Би можело да ве интересира

Села: Вчерашниот протест е скандал, се бранат бандити, Груевски е најголема кукавица

Габриела Димковиќ-Мишевска

Зијадин Села е позитивен на коронавирусот

Жарко Настоски

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски на средба со Села и Гаши: Ова би можел да биде прв чекор кон заедничко коалицирање пред локалните избори

Габриела Димковиќ-Мишевска

Сопартијците не ја прифатија оставката на Зијадин Села

А1он

Усогласување на владината програма и распределба на кадри во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Ана Ололовска