Седумнаесет годишно девојче избегало од СОС Детското село

Од:

Вработена во СОС Детско село вчера во околу 10 часот наутро пријавила дека едно малолетно девојче со иницијали М.С. самоволно заминала од објектот во непознат правец. Како што велат Детското село, ова не е прв пат М.С. да ја напушти установата. Таа во повеќе наврати била враќана од полицијата.

dobivaj vesti na viber

Полицијата веднаш преземала мерки за пронаоѓање на М.С.

.

Би можело да ве интересира

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Oтворен нов Центар за поддршка на згрижувачки семејства во рамки на СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Пред нас е предизвикот за мобилизирање на што поголем број на згрижувачки семејства

А1он