Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци, пренесен на скопските клиники

Од:

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци, пренесен бил на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Несреќата била пријавена во 14:00 часот во Полициската станица Кавадарци. Според пријавата, незгодата се случила на улицата ,,Браќа Џунови“.

Детето паднало од терасата на куќата во која живее. Поради повредите, било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

Би можело да ве интересира

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска

73-годишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Ана Ололовска