Седум скопски општини со над 100 заболени од коронавирусот

Од:

Од вкупно 1231 активни случаи на Ковид-19 во Скопје, Чаир останува на врвот според бројот на заболени, иако таму во споредба со минатите месеци, се намалува бројот на новозаразени.

Освен Чаир, трицифрени бројки на активни случаи има и во Шуто Оризари, Аеродром, Кисела Вода, Центар, Гази Баба и Карпош.

Ова се последните бројки на заболени од коронавирусот според општини во Скопје.

• Чаир – 164

• Аеродром – 139

• Бутел – 80

• Гази Баба – 121

• Центар – 101

• Карпош – 110

• Сарај – 54

• Кисела Вода – 129

• Ѓорче Петров – 88

• Студеничани – 42

• Шуто Оризари – 100

• Арачиново – 21

• Илинден – 22

• Петровец – 17

• Чучер Сандево – 8

• Сопиште – 20

• Зелениково- 6

• Странец – 4

• Нераспределен – 5

Би можело да ве интересира

Во Скопје 598 заразени лица, 51 нов случај денеска

А1он

183 нови случаи на Ковид-19, петмина починати

А1он

Извештај на ИЈЗ: Зголемен број тестирања, новозаболени и починати

Ана Ололовска

Пресметајте ја вашата ковид-возраст: Национална методологија за проценка на ризик од коронавирус кај работниците

Ана Ололовска

За неносење маски 746 казни во изминатото деноноќие

Ана Ололовска

Филипче: Да не дозволиме да се преполнат болниците- системот не може без граѓаните, сите сме важни во овој процес

Ана Ололовска