Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Од:

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

dobivaj vesti na viber

Вчера од страна на сообраќајната полиција се откриени поголем број на прекршоци. Санкционирани се тројца возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го управувале возилото под дејство на алкохол поради што се исклучени од сообраќај, како и 13 возачи кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано, а пет пешаци поминале вон обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор. Затекнати се 25 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 55 возила.

Би можело да ве интересира

165 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Ана Ололовска

194 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

131 санкциониран возач во Скопје, 25 без возачка дозвола

Ана Ололовска

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

Ана Ололовска