Седум мигранти од Сирија приведени во реонот на село Речица

Од:

Седум мигранти од Сирија, синоќа, се пронајдени и приведени во реонот на кумановското село Речица.

Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Белановце“, синоќа околу 22.30 часот, во реонот на Речица, забележале возило „рено еспејс“, кое превезувало мигранти.

– Полициски службеници го пронашле возилото, а во негова близина пронашле и седум лица мигранти од Сирија. Мигрантите биле предадени во Прифатниот транзитен центар во Скопје за понатамошна постапка, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Криумчар на мигранти и полицаец се бркале низ Скопје, завршиле во реката Вардар со повреда на полицаецот

Ана Ололовска

Скопјанец се удави во езерото „Младост“ во Велес

Ана Ололовска

Тешко повреден вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид

Ана Ололовска

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Ана Ололовска

Тракторист загина во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Ана Ололовска

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Ана Ололовска