Се запали куќа во Скопје, жена и двајца малолетници пренесени во болница

Од:

Жена и двајца малолетници вчера се пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ откако вдишале чад во пожарот кој зафатил куќа на улицата „Панче Неделковски“. Опожарена била една соба од куќата.

– На 18.03.2023 во 13.46 часот било пријавено дека на ул.„Панче Неделковски“ настанал пожар во куќа сопственост на Ј.Р.(43) од Скопје, при што опожарена била една соба. Пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита, а едно женско лице и двајца малолетници поради вдишување на чад биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, се наведува во соопштенетио од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Гостиварец и платил 10.000 евра, љубовницата го уценувала дека интимните видеа и пораки ќе ги прати на неговото семејство

Катерина Павлова-Николовска

33-годишна жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Во тоалет на основно училиште во Скопје пронајдена рамка од пушка

Уапсен старец од Скопје, допирал малолетничка во автобус

Катерина Павлова-Николовска

Две лица тешко повредени во сообраќајка кај Ранковце

Ана Ололовска

Двајца бегалци од „Идризово“ фатени во центарот на Скопје