Се запали една од галиите во Вардар

Од:

Рано утрово нешто пред 4 часот се запалила една од галиите кои се поставени во Вардар. Бродот е сопственот на Град Скопје.

Противпожарната бригада го изгалнала пожарот, повредени нема.

– На 19.03.2023 во 03.57 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар на објект – брод, сопственост на Град Скопје. Пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита. Повредени лица нема, а увид врши увидна екипа од СВР Скопје, се наведува во соопштението за настанот од МВР.

Би можело да ве интересира

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска

Тинејџерка и повозрасна жена загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, има и повредени

Катерина Павлова-Николовска

Тешка сообраќајна несреќа кај Пирава, еден мртов

Американец уапсен на скопскиот аердром

Гостиварец и платил 10.000 евра, љубовницата го уценувала дека интимните видеа и пораки ќе ги прати на неговото семејство

Катерина Павлова-Николовска