Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Од:

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата.

За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Поради пожарот полицијата го блокира сообраќајот на булеварот „Илинден“ кон мостот Гоце Делчев.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај вo сабота и недела во Скопје

Ана Ололовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари