Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

Од:

Ноќеска во гаража на ул. „Преспанска“ во Скопје, избил пожар од кој бил зафатен и автомобилот паркиран во гаражата.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил веднаш локализиран од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а за среќа нема повредени лица, информираат од МВР.

Од таму додаваат дека автомобилот бил во сопственост на 28 годишен скопјанец. Од страна на екипа на СВР Скопје, бил извршен увид.

Би можело да ве интересира

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска