Се утврдуваат причините за пожарот во штала кај велешко Грнчиште

Од:

Четири возила и шест пожарникари го гаснеле пожарот што синоќа зафати штала на патот кон велешкото село Грнчиште. Како што соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, пожарот избувнал околу 21 часот и бил пријавен во СВР Велес.

Командирот на ТППЕ Велес Љупчо Лепидовски за МИА изјави дека по повикот веднаш излегле на терен со четири возила и шест пожарникари и пожарот го изгаснале во 23.45 часот.

Во пожарот изгореле една крава, шест кокошки и 520 бали сено, а целосно била уништена и покривната конструкција на објектот од 60 на 120 метри.

Портпаролот на СВР Велес Додевски информираше дека нивна екипа е на терен и ги утврдува причините за настанатиот пожар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силна експлозија на бензинска станица во Русија повреди 13 лица

Горјан Грнчаровски

ВИДЕО: Гореа автомобили во Ново Лисиче

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Најмалку седум загинати во пожар во болница за пациенти со Ковид-19 во Индија

А1он

Голем пожар на Кипар во должина од 20 километри, превентивно евакуирано село

Ландов

ВИДЕО: Гори зградата на Светскиот трговски центар во Брисел

А1он

ВИДЕО: Ново жариште на Блискиот Исток, пожар и експлозија во Емиратите