Се урна таванска конструкција, уби жена во Кичево

Од:

66-годишна жена од Кичево починала вчера откако врз неа паднала таванска конструкција информираше Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

-На 23.11.2022 година во 13.40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека во куќа на улицата „Љубица Богеска“ во Кичево врз С.И.(66) од Кичево паднала таванска конструкција, по што таа починала на местото се наведува во соопштението од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител, телото на почината било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Кривична против битолчанка, пијана предизвикала сообраќајка при што загинал совозачот

Ана Ололовска

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска